ЦСКА 1948 не успя да надвие 10 от Арда, но свали Ботев Пловдив от седмото място (ВИДЕО)

1306

ЦСКА 1948 не успя да победи Арда Кърджали в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят от плейофната фаза на надпреварата завърши при резултат 1:1. Домакините от Бистрица трябва да съжаляват, че не съумяха да стигнат до успеха, след като Арда игра близо половин час с човек по-малко на терена.

Със спечелената точка пък ЦСКА 1948 успя да свали Ботев Пловдив от седмото място във временното класиране във Втора група на родното първенство. Именно тази позиция дава право на бараж за участие в евротурнирите през следващия сезон.

Арда поведе преди почивката

Домакините от ЦСКА 1948 започнаха по-активно срещата и набързо създадоха две опасни положения пред Анатоли Господинов, който обаче показа отличен рефлекс и спаси. Малко по-късно и стражът на тима от Бистрица трябваше да се намесва след силен удар на Борислав Цонев от дистанция.

Около половин час след началото на мача Арда поведе. Окезие получи по лявото крило и центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Чинонсо Офор с глава матира вратаря на домакините. До края на първото полувреме повече попадения не паднаха и кърджалийци се оттеглиха на почивката с гол преднина.

Второто полувреме предложи доста емоции

👊🏻 РАВЕНСТВО! 🔴 ЦСКА и Арда завършиха при резултат 1:1 срещата от XXXI кръг на efbet Лига. ⚽️ Педриньо се разписа за...

Posted by ЦСКА 1948/ CSKA 1948 on Monday, April 29, 2024

В самото начало на втората част ЦСКА 1948 имаше страхотна възможност да изравни, но удар на Бирсент Карагарен срещна десния страничен стълб на Анатоли Господинов. Топката се върна в Сердюк, който от близко разстояние не успя да намери очертанията на вратата.

Домакините от София стигнаха до изравнителен гол в 57-ата минута. Педриньо бе съборен пред наказателното поле на Арда и съдията даде фаул. Зад топката застана именно бразилеца, който с прецизен изстрел не остави шансове на стража на Арда.

Малко по-късно гостите от Кърджали останаха с човек по-малко на терена, след като Борислав Цонев бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Талис. До последния съдийски сигнал двата тима не успяха да си отбележат повече попадения и трябваше да се задоволят с равенството.

Класирането в Първа лига

След спечелената точка ЦСКА се изкачи на седмата позиция във временното класиране на Първа лига с 44 пункта. Осми е тимът на Ботев Пловдив също с 44, но с по-лоши показатели от столичани в преките двубои. Арда пък остава на девета позиция с 39 точки в актива си.