ЦСКА надделя над Левски само с гол разлика за шеста поредна победа в Първа лига

7606

ЦСКА надви Левски с 1:0 в голямото дерби на България. По този начин "армейците" се изравниха с по точки на второто място с Локомотив (Пловдив). Ситуацията при "сините" пък става все по-зле, като тимът е с 15 точки от 16 мача на 10-ата позиция.

За съжаление мачът се игра без публика заради наложените противоепидемични мерки във връзка с коронавируса.

Подробности за развитието на двубоя прочетете в SportLive.bg.

Стоичков надъха играчите на ЦСКА преди дербито с Левски

Бившият български национал Христо Стоичков надъха футболистите на ЦСКА преди днешното Вечно дерби с Левски от първенството. Дербито ме...

Учудващо или не, но в първите минути "сините" играчи не изглеждаха никак зле на терена. Те дори създадоха първата по-опасна ситуация в двубоя. Тя дойде след центриране от статично положение към Мартин Райнов. Стигна се до кратко разбъркване и проблеми в "червената" отбрана, но не и до удар.

В 19-ата минута и ЦСКА стигна до своя най-чист момент в двубоя. Амос Юга изведе Али Соу с прекрасен дълъг пас. Нападателят пое топката, сблъска се със защитник на Левски, но остана на крака, но излезлият Николай Михайлов докопа топката с ръце и я взе от краката на Соу.

Само секунди по-късно Соу получи нова възможност и този път вкара. Нападателят получи топката от центъра, напредна до наказателното поле, като никой играч на Левски не успя да му противодейства. Оттам Соу стреля в центъра на вратата и се разписа, след като необяснимо защо Михайлов вече беше на земята. 20 - 1:0!

В 31-ата минута Георги Йомов изпусна сам срещу Михайлов. При отбитата топка Тиаго я пое и тръгна напред, но бе съборен от Мартин Петков. Съдията се подвоуми, но прецени, че нарушението е в наказателното поле. Тиаго застана зад топката, за да изпълни 11-метровия наказателен удар. Тиаго обаче изпусна дузпата в 34-ата минута.

Второто полувреме не предложи много емоции на футболните фенове.

ЦСКА надделя над Ботев Враца и достигна до пети пореден успех в Първа лига

ЦСКА надделя над Ботев Враца с 2:1 и достигна до пета поредна победа в български шампионат. Треньорът на "армейците" Бруно Акрапович з...

В 74-ата минута просещият си още от първото полувреме втори жълт картон Амос Юга вече бе изгонен. Полузащитникът замахна опасно без да играе с топката и застраши здравето на Робърта и заслужено бе изгонен.

След като останаха с човек повече на терена, "сините" футболисти наложиха своя контрол върху двубоя и започнаха да владеят топката много повече от своя съперник. Въпреки това, те така и не създадоха опасни положения.

Състави:

ЦСКА: Густаво Бусато – Юрген Матей, Жеферсон, Петър Занев /к/, Тибо Вион, Брадли Мазику, Тиаго Родригес, Амос Юга, Али Соу, Валентин Антов, Георги Йомов

Левски: Николай Михайлов /к/ - Алекс Петков, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Паулиньо, Матео Стаматов, Найджъл Робърта, Тома Даске, Георги Александров, Мартин Петков, Станислав Иванов