Дебютен гол на Сонко не стигна на Лудогорец: Астана с обрат в Лига Европа (ВИДЕО)

4873
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945

Шампионът на България Лудогорец отстъпи на казахстанския Астана с 1:2 като гост в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Ноа Сонко Сундберг откри за "зелените" с дебютен гол, но домакините стигнаха заслужено до пълен обрат, а можеха да спечелят и с по-голяма разлика.

Астана надигра Лудогорец в Казахстан

Още в първите минути си пролича, че "орлите" ще имат проблеми в столицата на Казахстан. Тимът на Ивайло Петев се размина на няколко пъти от инкасиране на попадение. В 34-ата минута обаче Лудогорец излезе напред в резултата. Кирил Десподов центрира в наказателното поле, а Сундберг се извиси над всички, засичайки топката с глава в мрежата.

Дебютен гол на Сундберг за Лудогорец, провал за "зелените" при центрирания

Отговорът на Астана не закъсня: в 40-ата минута тимът стигна до изравнителен гол. Центрирана топка в наказателното поле се озова на главата на защитника Жарко Томашевич, който се разписа от вратарското поле. Проблемите на "зелените" при центрирания продължиха и в следващите минути, а така падна и второто попадение.

Сонко Сундберг с глава отбелязва дебютното си попадение, но резултатът остава равен на почивката в Астана ⏸ 😐 ПОЧИВКА:...

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Вторник, 8 август 2023 г.

След почивката тимът на Астана се възползва от ново центриране в наказателното поле на Лудогорец, за да поведе в резултата. В 53-ата минута Камо Ованесян центрира към близката греда, където друг защитник - Александър Марохин, отклони топката с глава и не остави шансове на Серджио Падт.

Фрапантният пропуск на Астана срещу Лудогорец

Седем минути по-късно пък Астана направи фрапантен пропуск (ВИДЕО), който го лиши от трети гол. Нападателят Дембо Дарбо получи подаване на два метра от голлинията, но не успя да засече на празна врата, пропилявайки страхотна възможност. До края Лудогорец така и не намери отговор на играта на казахстанския тим, но и съхрани минималното си изоставане.

Кога е реваншът между Лудогорец и Астана?

Реваншът между Лудогорец и Астана в Разград ще се състои на 17 август (четвъртък) от 21:00 часа. Победителят от срещата ще играе плейоф срещу нидерландския гранд Аякс за влизане в групите на Лига Европа. Загубилият пък ще играе плейоф за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу латвийския Валмиера или албанския Партизани.

ОЩЕ: Лудогорец строи украинска отбрана - дава 1 млн. евро, но парите не стигат