Ботев Пловдив се намира в изключително тежко състояние. Клубът дължи 5 445 000 лева, а 438 000 лв. от тази сума са местни данъци и са преструктурирани до 2029 година. Бъдещето на "канарчетата" е неясно, тъй като все още не се намира кой да поеме издръжката на "жълто-черните" след 10-годишната забрана за влизане в България на руския бизнесмен Антон Зингаревич. В същото време обаче от "Колежа" готвят селекция.
Ботев Пловдив, Черно море и ЦСКА 1948 в битка за Шейтанов
Ботев Пловдив е проявил интерес към юношата на Левски и национал на България Димитър Шейтанов. Договорът на вратаря със Септември София изтече на 10 юни. Интерес към стража проявяват от ЦСКА 1948 и Черно море, но футболистът изчаква и евентуални оферти от чужбина.
"От Ботев Пловдив ми се обади Крис и ми предложи доста добри пари, като каза, че ще се гради изцяло нов отбор. Черно море и ЦСКА 1948 също ми звъняха. Засега изчаквам. До края на юни се надявам всичко да е ясно", заяви пред BgDerby.com Димитър Шейтанов.
Както е известно, той израства в школата на столичния гранд Левски, където преминава през всички възрастови групи. През 2018 година е изпратен под наем в английския Лийдс Юнайтед. Година по-късно сключва договор с португалския Авеш, който обаче напуска през 2020-а. Следва престой в Пирин Благоевград, с който печели шампионата на Втора лига през сезон 2020/2021. На 10 януари 2021 година е обявен официално за ново попълнение в тима на Септември София. Съвсем наскоро пък Шейтанов си спечели и повиквателна в националния отбор, попадайки в състава за мачовете с Република Ирландия през март.