Клуб от Първа лига получи така чаканата финансова инжекция, която да го спаси от фалит. Става въпрос за тима на Пирин Благоевград. Както е известно „орлетата“ са в много деликатна ситуация от близо година, след като предишния собственик на клуба Пол Белогур напусна и спря финансирането.
Още: Официално: Промяна на ръководен пост в БФС
Още: Венци Стефанов проговори английски и избухна с нов бисер за мача с ЦСКА (ВИДЕО)
Пирин вижда спасението
Сега обаче Пирин вече вижда спасението и излизането от кризата. Според колегите от „Тема спорт“ клубът ще има нов собственик. Той дори е стартирал процедура по оздравяването на тима и финансовото му стабилизиране като е превел 400 хиляди лева по сметките на „орлетата“. По този начин те ще могат спокойно да завършат сезона в Първа лига.
Новият собственик е украинец със седалище в САЩ
Името на новия собственик все още се пази в тайна. Знае се единствено, че той е украинец със седалище в САЩ. Пирин пък ще се ръководи от негов представител. Очаква се утре да има повече яснота около новия собственик на благоевградчани. Ръководството на „орлетата“ е насрочило специална пресконференция, на която трябва да се разбере кой е новият инвеститор в тима.
Още: Тунчев скастрил играчите на Арда в съблекалнята: Това е недопустимо!
Още: Поне вторият тим бие: ЦСКА II надви коварен съперник с куп титуляри от отбора на Керкез
Преди време пък се заговори, че Ботев Пловдив ще опита да вземе защитник на Пирин, който е трансферна цел на ЦСКА.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Славия прекъсна ужасна серия в Първа лига и разклати сериозно Арда преди плейофа за Европа
Още: Официално: Ботев Пловдив привлече юноша на Арсенал с впечатляваща визитка