Голово шоу в Бистрица: ЦСКА 1948 и Левски си спретнаха зрелищно реми (ВИДЕО)

2738

ЦСКА 1948 и Левски си спретнаха зрелищно реми на старта на плейофите в efbet Лига. На стадиона в Бистрица двата отбора завършиха 2:2. Ивайло Чочев откри за домакините още във 2-рата минута. Рикардиньо и Уелтън сътвориха бразилско шоу, за да може с техни голове "сините" да обърнат и да излязат напред в резултата. 4 минути след почивката Умарбаев възстанови паритета, завършвайки брилянтна атака на "червените".

120 секунди бяха нужни на домакините, за да поведат. Топ реализаторът в Първа лига Чочев засече центриране на Русев и преодоля Пламен Андреев. Възпитаниците на Елин Топузаков се активизираха и опитаха да отговорят. Натискът им бе материализиран в 18-ата минута. Попов изведе Рикардиньо по страхотен начин и бразилецът не сбърка от близка дистанция.

Левски Рикардиньо

ОЩЕ: Сираков: Получавал съм заплахи от елементарни типове, но те не знаят с кого си имат работа

7 по-късно Левски постигна пълен обрат. Филип Кръстев центрира към Уелтън, който отбеляза с глава. "Сините" можеха да покачат своя аванс, ако Попов бе изиграл ситуацията в 36-ата минута по различен начин, когато Наумов допусна грешка. Малко преди почивката Умарбаев тества Андреев. Младият страж се намеси подобаващо.

Второто полувреме започна идентично като първото. Само 4 минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 организира страхотна многоходова атака. Колев намери Топузов, който свали за Умарбаев. Вътрешният полузащитник се разписа за 2:2. ОЩЕ: Поради липса на интерес: От ПФЛ местят финала между ЦСКА 1948 и Лудогорец?

Момчетата на Тошко Янчев имаха претенции за дузпа при единоборство между Каап и Колев. Главният съдия Георги Гинчев запази мълчание. До края на двубоя Чочев и Елитон бяха близо до гол. Стражът на отбора и късметът покриха Левски в тези ситуации. "Сините" остават на четвъртото място с 55 точки, на пет зад ЦСКА 1948 и с два пункта пред Черно море, който обаче има мач пасив.