Изпусната дузпа провали Левски в скучно дерби с ЦСКА (ВИДЕО)

7878

Отборите на ЦСКА и Левски не успяха да се победят, след като завършиха наравно 0:0 в голямото дерби от 26-ия кръг на Първа лига. Ивелин Попов се превърна в "грешник" за "сините", след като изпусна дузпа в 90-ата минута, пропускайки да донесе победата на своя отбор.

В дебюта си като наставник на Левски Елин Топузаков извърши само една промяна от последния мач срещу Локомотив София. Неговият колега Саша Илич пък извърши прецедент във Вечното дерби, след като стартира срещата без нито един българин сред титулярите.

ОЩЕ: Жребий с чукане на яйца преди ЦСКА - Левски: Матей опита да хитрува (ВИДЕО)

Никола Попов

Двубоят на Националния стадион очаквано стартира нервно, без съществени футболни достойнства. За сметка на това по трибуните бяха близо 25 хиляди запалянковци, които създадоха истинско шоу - Сектор Б и Сектор Г впечатлиха с прекрасни хореографии (ВИДЕО).

В 12-ата минута по-твърдо влизане на Андриан Краев доведе до напрежение между играчите на двата отбора, които едва не стигнаха до бой. В 31' Саша Илич бе принуден да извърши смяна, след като Жеферсон се контузи и напусна терена със сълзи на очите.

На трибуните обаче продължи да бъде по-интересно, където фенове на ЦСКА "захапаха" Левски с транспаранти. Фенове на "сините" пък атакуваха Наско Сираков. А двата тима се прибраха при равен резултат на почивката, оставяйки головете за втората част.

ЦСКА - Левски

Второто полувреме обаче също не предложи попадения, за разочарование за хилядите фенове по трибуните. В средата на частта Уелтън затрудни Густаво Бусато, но не успя да го преодолее. Кулминацията обаче дойде в 19:14 часа, когато бе отсъдена дузпа за Левски.

Брадли де Нойер игра с ръка в наказателното поле, а Левски получи 11-метров наказателен удар. Точно в 90-ата минута Ивелин Попов застана зад бялата точка и стреля, но ударът му бе в обсега на Густаво Бусато, който направи едно от най-важните си спасявания през сезона.

Ивелин Попов и Густаво Бусато

Така Левски изпусна да победи ЦСКА и двата тима поделиха точките. ЦСКА остава лидер в подреждането с 64 точки - с две пред втория Лудогорец. Левски пък се нарежда четвърти с 45 точки - на девет пункта от третия ЦСКА 1948.

ОЩЕ: Минути преди Вечното дерби: Арест пред сектор "В"