Класическа победа за Левски над Любимец

16499

"Левски" победи "Любимец" с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на "А" група и направи частичен реванш за загубата си от "Черно море" с 1:2. За "Любимец" не бе отсъдена дузпа за нарушение на Нуно Пинто срещу Цветомир Панов.

В 41-ата минута се стигна до първия гол, след пробив отляво на Гари Родригес, който пробва пас, а след няколко рикошета Шоколаров засече топката в собствената си врата и даде аванс на домакините.

Левски ползва комплекс "Георги Аспарухов" без действащ договор с МВР

Спортен клуб „Левски” използва спортния комплекс „Георги Аспарухов” без да има право на това, тъй като договоръ...

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Домакините пробваха да отбележат втори гол, като той дойде в 55-ата минута. Гари Родригес бе изпуснат от Мирослав Будинов, след което крилото с красив шут от средна дистанция удвои преднината на "сините".

В 75-ата минута последва най-спорното положение в мача. Нуно Пинто фаулира в наказателното поле Цветомир Панов, но поради незнайна причина главният арбитър Таско Тасков не отсъди наказателен удар.

В последните минути на двубоя гостите бяха по-активния тим на терена. В 88-ата минута гол на "Любимец" бе отменен поради засада.щ

В Продължението на срещата Антони Вутов оформи крайното 3:0. "Левски" събират 34 точки и се изравняват с 5-ия в класирането - "Ботев Пловдив". Пловдивчани са с мач по-малко, докато "Любимец" са 12-ти със 17 спечелени точки.