Левски излъга Ботев Враца в контрола с два късни гола (ВИДЕО)

2273
Снимка: Официална фейсбук страница на Левски

Левски победи Ботев Враца с 2:0 в контрола. Двубоят се състоя на стадион „Георги Аспарухов“, като попаденията за домакините реализираха Асен Чандъров и Кристиан Димитров в края на втората част. В понеделник „сините“ приемат Марица Пловдив в приятелски мач, а на следващия ден на „Герена“ пристига Витоша Бистрица. И двете проверки стартират в 14:00 часа.

На живо: "Левски" - "Ботев" (Враца), контролна среща

⚽🎥 На живо: "Левски" - "Ботев" (Враца), контролна среща #ВсичкиЗаедно #АзСъмЛевски #ЛевскиЕВечен

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Friday, March 31, 2023

Левски започна по-активно срещата и можеше да поведе още в 18-ата минута, когато Асен Чандъров бе оставен непокрит на добра позиция и стреля, но покрай вратата. След това обаче футболистите на гостите вдигнаха оборотите и създадоха няколко добри ситуации пред Николай Михайлов. С пропуски обаче се отчетоха Марко Мажуга, Мартин Кавдански и Диого Барбоса.

📸"Левски" 2️⃣:0️⃣ "Ботев" (Враца) ⚽Чандъров 79' ⚽⚽Димитров 81' #ВсичкиЗаедно #АзСъмЛевски #ЛевскиЕВечен

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Friday, March 31, 2023

След почивката домакините натиснаха съперника си, като в 65-ата минута Ивелин Попов стреля от добра позиция, но уцели своя съотборник Рикардиньо. Малко по-късно Левски най-накрая стигна до гол. Патрик-Габриел Галчев центрира добре в наказателното поле на Ботев, където Рикардиньо с глава прати топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради нарушение на бразилеца срещу Антонио Георгиев.

В 79-ата минута „сините“ поведоха. Ивелин Попов намери отлично Асен Чандъров в пеналта на гостите и той със силен удар не остави никакви шансове на Красимир Костов. Само 120 секунди по-късно стана 2:0 за Левски. Централният защитник Кристиан Димитров се разписа с мощен удар, като по този начин оформи крайния резултат в срещата.

Днес пък стана ясно, че Ботев Пловдив ще посрещне Левски на "Колежа".