Левски излъга ЦСКА в голямото столично дерби!

7991
Снимка: Оф. сайт на Левски

Голямото дерби на българския футбол между ЦСКА и Левски приключи, а радостта остана в лагера на "синя" България. 26-кратните шампиони на страната спечелиха с минималното 1:0 в дебюта на Славиша Стоянович в столичното дерби. По този начин "сините" се озова еднолично на върха в класирането на Първа лига.

Единственото попадение се оказа автогол в 30'. При удар отдалеч на Габриел Обертан топката срещна страничния стълб, но след това се удари в гърба на вратаря Черниаускас и влетя в мрежата - 0:1 за символичните гости на стадион "Васил Левски".

ЦСКА победи Черно море, уникален автогол беляза срещата

Отборът на ЦСКА записа шеста победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 над гостуващия на "Българска армия" Черно море. С ...

През второто полувреме имаше две много спорни ситуации в двете наказателни полета. Първо в 52' Иван Горанов игра с ръка, но съдията Ивайло Стоянов не отсъди дузпа (ситуацията вижте тук). Само няколко минути по-късно пък Жерсон Кабрал беше повален в пеналтерията на "червените", но отново не последва сигнал от главния рефер (ситуацията вижте тук).

Левски напълно заслужи победата си, след като единственият точен удар на "червените" беше в първата минута. Славиша Стоянович имаше идеален тактически план, като остави съперника да центрира топката в пеналта, където Ейолфсон и Яблонски обраха всички топки. В предни позиции беше заложено на скоростта, а единствено отличните намеси на Чорбаджийски срещу Паулиньо спасиха домакините от острите пробиви на бразилеца.

След изиграването на тази среща Левски поведе еднолично в класирането с актив от 25 точки - 3 повече от "червените".

Подробности от ЦСКА - Левски вижте в SportLive.bg.

Стоянович започна с победа начело на Левски

Левски записа втора победа през сезона, след като се наложи с 2:0 над Ботев (Враца) на стадиона в Монтана. Мачът беше дебютен за треньо...