"Левски" повали Локомотив и излезе временно на върха

2665
Снимка: Официална Фейсбук страница на Левски

"Левски" победи гостуващия Локомотив Пловдив с 1:0 в среща от 7-ия кръг на родния шампионат, изиграна на „Герена”. В герой за домакините се превърна нападателят Найджъл Робърта (59), който се възползва от хубаво подаване на капитана Живко Миланов.

Като цяло Левски контролираше събитията на терена и заслужено стигна до трите точки. През първата част головите възможности бяха малко.

„Сините” владееха топката, докато Локомотив изчакваше своя момент за контраатака. В последните минути домакините се активизираха и Луков трябваше да спасява удар от разстояние на Мазурек. Стивън Езе пък можеше да си вкара автогол, след като рикоширала в тялото му топка кацна на напречната греда.

През второто полувреме Левски продължи да бъде по-настоятелен в търсене на гола. Паулиньо тормозеше защитата на пловдивчани, а нов негов пробив завърши с изчистване в гредата на Стивън Езе – негова втора в срещата.

Пребиха жестоко служител на Левски насред "Герена"

Неприятна случка се е разиграла тази сутрин на стадион "Георги Аспарухов". Служителят на Левски в маркентинговия отдел- Цветан Вълчев, ...

В 59-та минута Левски все пак достигна до гол дело на Робърта. Той получи пас от Миланов и с хубаво първо докосване се освободи от Езе. Последва точен удар и Луков нямаше шанс да спаси – 1:0.

До края Локомотив така и не успя да застраши реално вратата, пазена от Миятович и достигна само до няколко разбърквания в наказателното поле. В последната минута Живко Миланов пропусна да вкара от пряк свободен удар на изгодна позиция.

Така Левски събира 16 точки и излиза на върха, докато Локо остава с 13. Загубата е втора за „железничарите”, а Левски има една.

Още подробности от двубоя прочетете в Sportlive.bg.