Левски с убедителен втори успех над Рига (ВИДЕО)

1558
Снимка: Официален сайт на Левски

Левски надделя над Рига с 2:0 в четвъртата си контролна среща по време на зимната си подготовка в Дубай. Това бе втори пореден двубой за родния тим срещу този съперник. „Сините“ доминираха през по-голямата част от двубоя, а две вратарски грешки позволиха на Рикардиньо да увеличи головата си сметка за столичния клуб на 4 попадения.

Възпитаниците на Станимир Стоилов стартираха силно срещата, но не съумяваха да достигнат до чиста голова възможност. Едва в 36-ата пред вратата на Рига стана по-интересно. Илиян Стефанов беше потърсен с центриране. Той не успя да нанесе удар, след което Рикардиньо и Уелтон също нямаха успех от близка дистанция.

Гонзо: Непрофесионално е феновете да определят с кого да играе Левски

Бившият голмайстор на Левски Георги Иванов е категоричен, че решението на ръководството на ''сините'' да отмени контролите с руските Сп...

Сигналната лампичка не светна за латвийския тим, защото само 2 минути по-късно Левски откри резултата. Главни действащи лица отново бяха двамата бразилци и бившият халф на Берое. Стефанов отправи диагонален изстрел, а стражът Матревич не се намеси убедително. Кълбото попадна в Рикардиньо, за когото остана лесната задача да реализира третия си гол от началото на подготовката в опразнената врата.

Началото на второто полувреме бе съпроводено с необичайно проливен дъжд за тези географски ширини, което изигра ключова роля за второто попадение на „сините“. След изпълнение на пряк свободен удар от Филип Кръстев латвийският вратар изпусна хлъзгавата топка, а Рикардиньо се възползва и отбеляза отново, за да оформи крайното 2:0.

Това бе четвърта контрола за Левски на дубайска земя след победата над Ал Насър и фрапантната загуба от Ал Кувейт с 2:3. След това пък столичани се наложиха над Рига с 3:2. Припомняме, че ръководството на „сините“ взе решение да отмени приятелските мачове срещу руски отбори, тъй като част от феновете на отбора категорично се противопоставиха на идеята за подобни срещи заради войната в Украйна.