"Левски" се класира на четвъртфинал за Купата

5116

Отборът на "Левски" се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като преодоля Несебър с 1:3 в морския град.

"Сините" решиха мача си още през първото полувреме като до 28-та минута отбелязаха и трите попадения. 4 минути по-късно в 32-та минута "Несебър" върна едно попадение.

4 двубоя от осминафиналите за Купата се играят днес

Четири двубоя от осминафиналите за Купата на България ще се изиграят днес. В първия мач ЦСКА се изправя срещу Спартак (Плевен), като с...

В 13-а минута Божидар Краев откри резултата след асистенция на Диаби, второто попадение отбеляза Мигел Бедоя след силен, далечен шут. Две минути по-късно Краев вкара и второто си попадение, но до края на двубоя не успя да направи хеттрик. Николай Костов с красиво попадение след изпълнение на фаул от около 20 метра оформи крайното 1:3.

"Левски" намали темпото след почивката и така морският тим имаше повече възможности за атака в сравнение с първите 45 минути, но не се възползваха от тях. В 80-та минута отново Бедоя след силен удар пропусна да отбележи своя втори гол в срещата.

Така остава възможността "сините' да се срещнат с ЦСКА в следващата фаза на турнира, след като вчера "червените" успяха да отстранят Спартак (Плевен). Днес от 17:30 ще се изиграе и срещата между Локомотив (Пловдив) и Монтана от осминафиналите.