Левски се спука да изтърва, но победи Пирин в отложен мач (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

3913

Левски пропусна изключително много положения, но все пак надви Пирин Благоевград с 2:0 в отложен мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за "сините" отбелязаха Уелтън и Асен Митков в последния четвърт час на двубоя. Вратарят на "орлетата" Максим Ковальов се отчете с няколко блестящи спасявания, които се оказаха недостатъчни за отбора му да стигне поне до хикс на "Герена".

Така селекцията на Николай Костов се изкачи до третото място в класирането с 15 точки, докато благоевградчани са на дъното на таблицата само с пункт в актива си, завоюван срещу Ботев Пловдив.

ОЩЕ: Появиха се нови двама кандидати за акциите на Левски

Положения пред двете врати в началото

В началото очаквано гостите разчитаха предимно на контраатаки, а столичани владееха повече топката. Първата по-интересна ситуация дойде в шестата минута, когато Рикардиньо засече с глава центриране на Цунами. Ударът обаче мина над вратата. Малко по-късно Ел Джемили допусна огромна грешка. Пасът му към Николай Михайлов се оказа прекалено слаб, Комано го пресече, но не успя да преодолее българския страж.

Ел Джемили Левски

Максим Ковальов започва със феноменалните изяви

В средата на полувремето изстрел на Роналдо мина покрай целта. С наближаването на почивката "сините" тотално обсадиха наказателното поле на "орлетата". Първо Максим Ковальов отрази по блестящ начин удар с глава на Цунами, а по-късно демонстрира феноменален рефлекс при бомбен шут на Фадига, който се опита да повтори изпълнението си от двубоя с Айнтрахт.

Левски се спука да изтърва след почивката

През втората част статуквото се запази. Левски дори атакуваше още по-смело. Рикардиньо си освободи майсторски пространство и стреля с левия крак, но вратарят на Пирин отново бе на точното място. Дарлан шутира неточно от дистанция, преди в 60-ата минута Ковальов да парира опита на Роналдо, озовал се на изключително удобна позиция.

ОЩЕ: Страхотни новини от "Герена": Левски удължи договора на ключов играч

Уелтън най-накрая откри

Възпитаниците на Николай Костов не спираха своите набези. Фадига се отчете с нов пропуск. Най-накрая логичното се случи в 78-ата минута, когато Рикардиньо свали с глава за Уелтън, а бързоногото крило надбяга защитниците и матира украинския страж за 1:0.

Левски Уелтън

Асен Митков вкара красив гол

Десетина минути по-късно влезлият като резерва Асен Митков сложи точка на спора с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл. Така младежкият ни национал материализира добър пробив на Роналдо по крилото.