Литекс на точка от Лудогорец, нова звезда изгря в Ловеч

15472

Литекс продължава да диша във врата на Лудогорец. Ловчанлии разгромиха Берое с 3:0 у дома и са само на точка от шампионите. С два гола се отличи новото попълнение на "оранжевите" Данило Асприля. Мачът се очакваше с голям интерес, но на терена имаше само един отбор, а Берое се представи изключително слабо.

Честта на Стара Загора днес опази единствено гостуващата агитка. В началото на мача тя дори прекрати за минутки двубоя заради хвърлени бомбички и ленти. Ултрасите обаче явно не подействаха достатъчно надъхващо на своите футболисти, които бяха пометени през първото полувреме. Дошлият през зимата Данило Асприля вкара страхотен дебютен гол в "А" група. Той навърза цялата защита на Берое в 22-ата минута и пусна топката покрай Иван Караджов за 1:0. Вторият гол на Литекс също бе брилянтен. Той дойде след комбинация между Момчил Цветанов и Симеон Славчев, след която последният отбеляза. В тези минути играчите на Берое бяха пълни статисти на терена и до края на полувремето получиха трети гол. Отново Данило Асприля показа страхотна техника в 45-ата минута, преодоля Иво Иванов, излезе срещу Караджов и на практика реши мача.

През второто полувреме Литекс свали темпото, а Берое така и не успя да направи абсолютно нищо запомнящо се, като дори почетният гол остана химера. Домакините пък се забавляваха и с технични изяви блеснаха младите диаманти на "оранжевите". Най-ярко сред тях грееше Асприля, който показа, че в Ловеч отново са си свършили работата на трансферния пазар. Пред Берое и Петър Хубчев пък останаха много въпросителни, а мястото във втората седмица изглежда съвсем справедливо.