Локо без проблем на полуфинал, феновете поискаха главата на Коко Динев

10501

Локомотив (Пловдив) се класира на 1/2-финалите за Купата на България. "Черно-белите" победиха с 2:0 втородивизионния Добруджа и с общ резултат 5:0 от двата мача продължават напред.

Гостите изненадващо можеха да поведат още в 5-ата минута, след като Ивелин Василев се откъсна сам срещу Кирил Акалски, но не успя да уцели вратата. В 17-ата минута Хамед Намуши стреля, но слабо и не успя да затрудни вратаря на "жълтите" Александър Конов, а в 20-ата гол на Спас Георгиев от отбора от Добрич беше отменен заради засада. 6 минути след това Спас Делев центрира перфектно от корнер и Жозеф Мендес откри резултата. В 62-ата минута Крис Гади след самостоятелен рейд и прехвърлящ удар оформи крайното 2:0 за Локомотив. Добруджа завърши мача в намален състав, след като в 86-ата минута главният съдия Стефан Павлов показа директен червен картон на резервата Христов за изключително груб фаул срещу Диего.

По време на мача пък феновете на Локомотив (Пд) продължиха с протестите си срещу собственика на клуба Константин Динев. Те издигнаха транспарант с надпис: "Ково вън". Ултрасите са недоволни от отстраняването на Атанас Узунов, а по време на срещата липсваха всякакви други плакати, които принципно са в подкрепа на отбора.

СТАТИСТИКА:

1/8-финал реванш за купата на България

Локомотив (Пд) – Добруджа 2:0 (5:0 общ резултат)

1:0 Мендес (26)
2:0 Гади (62)

ЛОКОМОТИВ: 23.Кирил Акалски, 17.Костадин Марков, 5.Тихомир Трифонов, 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 28.Стелиос Илиадис, 42.Хамед Намуши, 7.Спас Делев (46-9.Дани Кики), 45.Жозеф Мендес, 77.Здравко Лазаров (к) (52-10.Александър Якимов), 91.Крис Гади
Треньор: Александър Станков

ДОБРУДЖА: 25.Александър Конов, 6.Николай Христозов, 89.Костадин Гаджалов, 21.Колев, 31.Красимир Станоев, 19.Иван Цачев, 8.Станимир Андонов, 10.Спас Георгиев (75-17.Христов), 22.Кр. Димитров, 7.Ивайло Димитров, 9.Ивелин Василев
Треньор: Светослав Тодоров

Съдия: Стефан Павлов
Жълт картон: Иван Цачев (Добруджа)
Червен картон: Христов 86' (Добруджа)

Пловдив, ст.: "Локомотив", 300 зрители