Локо остана на 5 т. от Берое след нулево реми в "Надежда"

7671

Локомотив (София) и Берое завършиха наравно 0:0 в среща от XXIX кръг на „А“ група и по този начин старозагорци запазиха преднината си от пет точки пред „железничарите“.

В 12-ата минута бе първата по-опасна ситуация в мача. Елиаш свали с глава към Георги Андонов. Капитанът на Берое бе съборен пред наказателното поле, но Георги Игнатов даде авантаж, след който топката попадна в Салим Керкар, но след ударът му от границата на наказателното поле топката премина над вратата. В 14-ата минута многоходова атака за Берое завърши с центриране отдясно, топката бе избита от защитата, но попадна в Елиаш. Бразилецът центрира в наказателното поле към Георги Андонов, но удара му  с глава не намери целта. В 19-ата минута Салим Керкар намери с прекрасен пас Георги Андонов на дясното крило. Капитанът центрира остро, но топката бе избита в ъглов удар. След него обаче не се получи нищо опасно.

В 23-ата минута Димитър Илиев навлезе в наказателното поле и центрира, защитата в „зелено“ изби топката в краката на Илиян Гаров, който стреля към целта от границата на пеналта, но високо над целта. Две минути след това последва центриране от корнер. Бранител на старозагорци изчисти, но кълбото попадна в Маркиньос, който стреля от разстояние, но много далеч от рамката на вратата.

В 34-ата минута Салим Керкар напредна по лявото крило, преодоля играч на „Локомотив“ и центрира в наказателното поле за Атанас Зехиров, който стреля от 10-на метра, но в тялото на играч на домакините. В 39-ата минута отново Салим Керкар ценрира отляво в наказателното поле към втора греда. Там обаче нямаше негов съотборник, който да засече. Защитник на „Локомотив“ с глава върна кълбото право в ръцете на Божидар Митрев.

Три минути преди почивката Румен Трифонов проби отляво и намери в наказателното поле Гаел Нлундулу. Цветнокожият футболист излъга двама защитници, но извърши фаул в атака срещу Иво Иванов  при опита си да го преодолее.

В началото на втората част домакините от Локомотив организираха опасна атака чрез Румен Трифонов, който проби отдясно и потърси с остър пас Димитър Илиев. Веселин Пенев бе заел по-добра позиция и изчисти.

Берое отвърна, а Георги Андонов пробва да изведе Елиаш в наказателното поле. Александър Бранеков изби, но Игор Джоман успя да му отнеме в малкото наказателно поле, върна към Елиаш, който пробва да отправи изстрел, но защитник го изпревари и изби в корнер. След изпълнението на Веселин Пенев последва разбъркване, топката попадна в Иво Иванов, който стреля веднага, но в тялото на защитник.

В 72-ата минута Локомотив получи право на изпълнение на пряк свободен удар вляво по атаката. Последва центриране в наказателното поле, където Иван Караджов не се намеси по най-добрият начин, но ударът на футболист на домакините премина над вратата.

Локомотив имаше отличен шанс 10 минути преди края на мача. Якасонго Нджой – Джиби бе намерен с дълъг пас, Владимир Зафиров не успя да се справи и последва удар от малък ъгъл, но Иван Караджов изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Илиян Гаров засече с глава, но прати топката над вратата.

Малко по-късно Маркиньос стреля от 20 метра от пряк свободен удар към далечния ъгъл по земя. Иван Караджов се намеси добре и улови кълбото, след което бе извършен фаул срещу него.

В 86-ата минута Якасонго Нджой получи топката в наказателното поле след тъч и пробва нещо средно между центриране и удар, но кълбото премина встрани от целта и се оплете във външната страна на мрежата. В ответната атака Салим Керкар изведе Георги Андонов по лявото крило, но топката му е избита от бранител и излезе в корнер. След него не се получи нищо опасно.