Локо (Сф) изпревари Славия след 3:0 над "Нафтата"

9522

Локомотив (София) спечели с 3:0 домакинския си мач от 35-ия кръг на "А" група срещу Нефтохимик. Гостите от Бургас, които вече изпаднаха и на теория, не можаха да помогнат на градския си съперник Черноморец в битката за последното място, даващо право на участие в елита и следващия сезон.
"Червено-черните" взеха инициативата от първия съдийски сигнал, но в началните минути положенията липсваха. Съпротивата на Нафтата издържа до първия гол, който падна в 22-ата минута. Юри Иванов направи дузпа срещу Даниел Генов, за което получи жълт картон, а от бялата точка точен беше Маркиньос. След половин час игра Александър Бранеков направи 2:0 след центриране от фаул на Том. Преди това бранителят можеше да си вкара автогол, но лоша негова намеса в наказателното на Локомотив доведе само до ъглов удар. В 33-ата минута интригата бе убита след грешка на вратаря Костадин Георгиев. Стражът на бургазлии подари топката на Искрен Писаров, за когото бе лесно да направи 3:0.
След почивката направените смени и в двата лагера свалиха допълнително качеството на мача и темпото на игра. Наставникът на "железничарите" Димитър Васев даде шанс на родения през 1995 година Димитър Велковски да поиграе в заключителната третина на мача. Локомотив продължи да доминира, но без да търси нови попадения. Даниел Генов в 71-ата минута не успя да оползотвори извеждащо подаване от вратаря Митрев, засуетявайки се срещу последния защитник. Това бе и последното по-интересно положение в двубоя.
С победата си "железничарите" излязоха пред Славия със своите 48 точки. Нефтохимик пък е предпоследен с 19 пункта.

Николай Гигов поиска оставката на шефа на съдиите

„Съдията не беше нужно да разваля мача, Ботев можеше да победи без помощ” - заяви президентът на Локомотив (София) Николай ...

Ботев спаси сезона, на 15 май излиза за първи трофей от 1981 г.

Ботев (Пловдив) е първият финалист в турнира за купата на България. "Канарчетата" победиха Локомотив (София) с 1:0 като гост и продължа...