Локо (София) писа петица на Златко Янков и Нефтохимик

18256

Локо София разгроми Нефтохимик с 5:0 в мач от 24-ия кръг на "А" група. "Железничарите" подпечатаха успеха си още през първата част, когато паднаха три гола във вратата на "шейховете". В 21-ата минута Ранджелович засече с глава центриране от корнер на Гаел Нлундулу и откри резултата. В 36-ата минута Петър Димитров бе повален в наказателното поле от Станислав Жеков и съдията посочи бялата точка. Бранеков превърна дузпата в гол - 2:0. Секунди по-късно Трифонов засече центриране на Илиев и направи резултата класически. В 47-ата минута Димитър Илиев покачи на 4:0, а в 79-ата минута Камен Хаджиев оформи крайния резултат.

След тази победа Локо София временно се изкачи на 9-о място с актив от 28 точки. Нефтохимик е на последно място с 12 пункта.