Локомотив (Пловдив) допусна втора минимална загуба от Страсбург и напусна Лига Европа

8656
Снимка: Официалн сайт на Локомотив Пловдив

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) отпадна от Лига Европа, след като допусна втора загуба с 0:1 от Страсбург в реванша от третия квалификационен кръг, игран на „Стад де ла Мена” във Франция.

При същия резултат завърши и двубоят на "Лаута" и така Страсбург ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Единственото попадение отбеляза Зохи още в 8', а Стивън Езе пропусна най-чистото положение за българския тим в 62'.

Лудогорец отвя ТНС и очаква последното предизвикателство преди групите в Лига Европа

Шампионът на България Лудогорец постигна още една убедителна победа над уелския ТНС и се класира за плейофите в Лига Европа. ...

Така европейският поход на Локомотив приключи след общ резултат от двата мача 0:2. Страсбург пък ще се изправи срещу Айнтрахт Франкфурт в плейоф за влизане в групите на Лига Европа. От българските отбори единствено Лудогорец продължи напред, след като ЦСКА загуби с 0:1 гостуването си на Зоря Луганск.

Всичко най-интересно може да видите в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

В първия двубой "смърфовете" загубиха с 0:1 на "Лаута", след като в голяма част от мача играха с 10 души. Днес пък срещата на "Стад дьо ла Мейно" стартира в 21:30 часа.

Зоря (Луганск) изхвърли ЦСКА от Европа след гол в последната минута и спестена дузпа

Без да играе силно, но с човек повече почти 70 минути, отборът на Зоря (Луганск) успя да елиминира ЦСКА в Лига Европа, спирайки ги, ка...

Треньорът на „железничарите” Бруно Акрапович е оптимист за днешния реванш, като заяви, че не признава никого за фаворит. „Шансовете са както и в ми­налия мач, видяхте, че дори с 10 души можем да направим специални неща. Съперникът е много класен на хартия. На те­рена обаче не признаваме нико­го като фаворит. Важно е да си свършим работата.”