Лудогорец е много близо до финализирането на изходящ трансфер. Става въпрос за продажбата на централния защитник Ноа Сонко Сундберг в елитния турски Газиантеп. Това съобщиха колегите от „Блиц“. Както е известно, 27-годишният гамбийски национал почти сигурно ще напусне родния шампион като дори бе изваден от списъка с футболисти за мачовете с Карабах от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.
Още: "Моряците" изплуваха от блатото след загубата във Враца! Черно море пречупи новак с огромен късмет
Още: Световен шампион с Франция изненадващо сложи край на кариерата си
Сундберг е пред трансфер в Газиантеп
Най-настоятелен в желанието си да вземе бившия защитник на Левски обаче е турският Газиентеп. Очаква се клубът от югоизточната ни съседка да извади около 1 милион евро за правата на бранителя. Сериозен интерес към Сундберг имаше и от отбора на Станимир Стоилов – Гьозтепе, но високата му цена отказа шефовете на клуба от сделката.

Представянето на Сундберг в Лудогорец
Ноа Сонко Сундберг пристигна в Лудогорец през миналото лято от Левски. Тогава „орлите“ броиха около 550 хиляди евро за правата му, а „сините“ си запазиха процент от следваща продажба. Гамбиецът изигра общо 36 мача за разградчани, в които се отличи с 2 гола и две асистенции. С Лудогорец той триумфира с титлата и Суперкупата на България.
Още: Раздялата е факт! ЦСКА остана без старши треньор на един от отборите си
Наскоро се заговори, че Сундберг може да продължи кариерата си в Гърция.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Бразилска магия и българска точност задълбочиха кризата в Славия и изстреляха ЦСКА 1948 в Топ 3