Лудогорец е носител на Купата на България за трети път! Разградчани прекършиха ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

4785

Лудогорец спечели Купата на България за трети път в своята история! Наставникът на разградчани Ивайло Петев отново изведе тима си до триумф след успеха през 2012-а над Локомотив Пловдив. Неговите възпитаниците надделяха с 3:1 срещу ЦСКА 1948 в тазгодишния финал на турнира. Кайо Видал отбеляза две попадения през първата част. Ивайло Чочев върна един гол в 59-ата минута, а крайния резултат оформи Матиас Тисера в заключителния етап от двубоя.

"Зелените" стартираха по-агресивно и пропуснаха да материализират няколко добри положения. При едно от тях топката беше изчистена от голлинията. Логичното се случи в 8-ата минута, когато Видал се разписа за 0:1. Бразилецът се възползва от нерешителна намеса на Даниел Наумов след центриране на Десподов. До средата на полувремето Пластун и Шоу не съумяха да удвоят аванса на своя отбор.

ОЩЕ: Желан от Лудогорец прие оферта от Фламенго

"Червените" се посъбудиха и накараха Симон Слуга да демонстрира рефлекса си на няколко пъти. Въпреки това разградчани увеличиха преднината си, а в голмайстор отново се превърна Кайо Видал. Кирил Десподов пък записа втора асистенция в актива си. Попадението дълго се проверяваше от ВАР, тъй като Чочев и компания имаха претенции, че са спрели да играят, за да се окаже медицинска помощ на футболист на Лудогорец.

След почивката Алекс Колев за малко да върне едно попадение. Слуга обаче се намеси и прати топката в гредата. В 49-ата минута Делев вкара, но голът бе отменен заради засада. Около час игра беше нужен на момчетата на Тодор Янчев да реализират. Точен бе Ивайло Чочев. Те дори изравниха в 67-ата минута. Попадение на Елитон обаче не бе зачетено, тъй като страничният съдия вдигна флага си.

ОЩЕ: Лудогорец U18 спечели Купата на БФС (СНИМКИ)

Десетина минути преди да изтече редовното време Тисера отбеляза за 1:3. Първоначално бе маркирана засада само че системата за видеонаблюдение отмени това решение и призна гола. До края на сблъсъка столичани хвърлиха всички усилия в предни позиции, което позволи на разградчани да контраатакуват. Наумов се намеси блестящо при всички удари и не даде на "зелените" да вкарат за четвърти път.