Мечтан старт за България в Лигата на нациите

8247

На днешния празничен 6-и септември българският национален отбор по футбол зарадва феновете у нас, след като спечели тежкото гостуване на Словения с 2:1 в мач от първия кръг на новия международен турнир Лига на Нациите.

Мачът започна по перфектен за "лъвовете" начин, след като още в 3' Божидар Краев реализира фантастично попадение. Той се възползва от подаване на Десподов и със силен шут от 23 метра реализира в долния десен ъгъл.

България с минимално поражение от Босна и Херцеговина в Разград

Отборът на България загуби първата си среща за 2018 година. Играчите на Петър Хубчев допуснаха минимално поражение с 1:0 от Босна и Хер...

В края на полувремето обаче защитата се пропука. Зайц беше изпуснат от Бодуров и Костадинов и засече с глава страхотно центриране от Йокич - 1:1 в 40'.

Все пак България стигна до още един гол. Попов пусна страхотен пас в наказателното поле, където Краев беше изпреварен от вратаря. Стражът обаче не овладя топката, крилото я отне и реализира на празна врата - 1:2 в 59'.

В следващите минути в герой за България се превърна Пламен Илиев, който се отчете с няколко прекрасни спасявания, благодарение на които запази крехкия аванс на гостуващата селекция - победа за България.

Успехът е 1-и в гостуване за "лъвовете" от 2015 година насам, както и 3-и в 3 мача срещу Словения. В другата среща от групата Норвегия спечели с 2:0 срещу Кипър. Подробности от Словения - България четете в Sportlive.bg.

Ма*ната им на юношите, закривайте националния отбор!

Тази седмица българският национален отбор играе контролна среща срещу Босна и Херцеговина - отличен двубой, в който селекционерът Петър...