Младежите и низвергнатите в ЦСКА победиха Ботев

10992

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:2 като гост в контролна среща. "Червените" играха със състав, микс от млади футболисти и смъмрените, задето се дърпат за нов договор. Проверката бе организирана главно заради новото попълнение Иван Стоянов, който се нуждае от игрови минути преди началото на пролетния полусезон. ЦСКА очаквано имаше превес над втородивизионния противник и набързо пропусна няколко положения, най-вее чрез Марсиньо. Все пак бразилецът коригира мерника си и в 28-ата минута от пряк свободен удар откри резултата. В 31-вата Ботев изравни след като Валериев също бе точен от фаул. Нови голове до края на първата част не паднаха.

В 52-ата минута Ботев поведе след гол на Апостолов от дузпа. Поредният обрат обаче предстоеше. Каращият проби в ЦСКА Иван Маркович изравни с бомбен шут В 58-ата минута. Антон Карачанаков две минути по-късно оформи крайният резултат след центриране на Браян Ереро. Атракцията по трибуните бе присъствието на Мартин Петров, който е любимец на местните фенове.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 2:3
0:1 Марсиньо 28
1:1 Валериев 31
2:1 Апостолов 52 д.
2:2 Маркович 58
2:3 Карачанаков 60

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Цветковски (46-Митов), 3. Дзита, 12. Савич, 2. Иванов, 5. Пейчев (82-Найденов), 23. Апостолов (84-Каменов), 17. Валериев (50-Цветков), 7. Илиев, 9. Ненов, 10. Романов, 20. Коен

ЦСКА: 12. Черни, 6. Менди, 27. Ереро, 30. В. Попов, 10. Марсиньо, 16. Витанов, 71. Карачанаков, 73. Стоянов, 45. Долапчиев (80-Иван Ангушев), 3. Ногейра (46-Чапаев, 71-Александров), 28. Маркович