Младежите на България шокираха Полша и отново са в битката за място на Евро 2025 (ВИДЕО)

8507
Снимка: Фейсбук страница Team Bulgaria

Младежкият национален отбор на България до 21 години взе много престижна и важна победа в квалификациите за Европейското първенство през лятото на 2025-та. „Лъвчетата“ се наложиха с 1:0 като гост на лидера в нашата група – Полша. Единственото попадение в срещата реализира крилото на Левски Марин Петков малко след началото на второто полувреме на двубоя.

Двата тима си спретнаха здрав мач

В началните минути на срещата двата тима си размениха по няколко добри положения, но до гол така и не се стигна. За България халфът на ЦСКА Станислав Шопов на два пъти отправи удари към вратата на домакините, които обаче бяха блокирани. В 13-ата минута отново той стреля опасно, но стражът на Полша се справи.

Младите „лъвове“ продължиха да създават положения пред съперника като в средата на първата част Марин Петков намери отлично Георги Николов, който стреля от движение, но в тялото на бранител. След това поляците опитаха да натиснат България в наказателното поле, но отбраната ни се справи.

Марин Петков донесе успеха на България

🇧🇬🙌 ПОБЕДААА! БРАВО, ЛЪВЧЕТА! 👏👏👏👏👏🦁

Posted by Team Bulgaria on Tuesday, March 26, 2024

Около четвърт час след началото на второто полувреме България най-накрая поведе. Станислав Шопов подаде към непокрития Марин Петков, който с мощен удар от дистанция матира вратаря на домакините. Попадението шокира поляците и те тръгнаха да търсят изравнителен гол. Стражът на Лудогорец Дамян Христов обаче се справи с ударите на съперника.

До края на мача двата тима си размениха по още няколко добри положения. Повече попадения обаче не паднаха и младите „лъвове“ се поздравиха с победата. След успеха си България събра 12 точки и заема убедително третото място в класирането – четвъртият Косово е с 9. Лидер е тимът на Полша с 15 точки от 7 двубоя, докато Германия е на втора позиция с 13 пункта, но от 5 срещи.

По-рано днес юношите загубиха от Уелс и се простиха с мечтите си за Евро 2024.