Националният ни отбор до 21 години бе сломен от финландските си връстници

1457
Снимка: Фейсбук страница Team Bulgaria

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:2 пред Финландия във втория си мач от международния приятелски турнир Анталия Къп.  Двете попадения в двубоя паднаха през второто полувреме.

🇧🇬🆚🇫🇮 Ето ги стартовите 11 на България U21 за приятелския мач с Финландия, който започва в 15:30 ч.

Публикувахте от Team Bulgaria в Вторник, 28 март 2023 г.

Селекционерът на "лъвчетата" Александър Димитров направи четири промени в сравнение със състава, който стартира при загубата от Словакия в първия сблъсък от надпреварата преди три дни. На вратата, вместо Дамян Христов, застана стражът на Левски Пламен Андреев, а в игра се появиха още Мартин Георгиев, Емануел Мирчев и Кристиян Стоянов.

ОЩЕ: Капитанът на България U17 премина в италиански клуб (СНИМКА)

През първото полувреме нито един от двата отбора не стигна до гол и така нулевото равенство се запази до почивката. Десетина минути след подновяването на играта обаче финландците успяха да поведат, след като Садику се оказа най-съобразителен в наказателното поле на българския тим.

В 73-ата минута пък Лимата се озова очи в очи с Пламен Андреев и го преодоля за крайното 2:0. Припомняме, че младежите ни научиха съперниците си по пътя за ЕВРО 2025 преди около два месеца.