Назрява нов съдийски скандал: Миньор се закани да сезира УЕФА

3151

Нов съдийски скандал назрява в българския футбол. Ръководството на втородивизионния Миньор (Перник) се закани да подаде жалба до УЕФА заради действия на международния рефер Георги Дадидов. От Миньор твърдят, че реферът се появил на почивката на двубоя срещу Етър във Велико Търново, като влязъл в стаята на съдиите.

Миньор загуби мача с 0:2, а на следващия ден отправи отворено писмо до Съдийската комисия и Комисията по етика и феърплей към БФС за изясняване на случая. От ръководството на клуба питат какво е наложило влизането на Георги Давидов в стаичката на съдиите на почивката на мача и обещаха, че ще подадат жалба до УЕФА във вторник.

"На полувремето при резултат 0:0 в съдийската стая нахлу лицето Георги Давидов, подвизаващ се по футболните терени като "съдия" (неслучайно му слагаме кавички). Този човек, от когото цялата футболна общественост е вдигнала ръце докато дерибейства и проваля мач след мач, си позволява вече пряко или непряко да влияе и на футболни срещи, в които не участва", пишат от Миньор.

"Цялата ситуация се разви пред очите на делегата на срещата, съдийския наблюдател, цялата охрана във фоайето на ст. Ивайло и беше потвърдена, и от съдиите на срещата. Считаме подобно поведение за крайно недопустимо и сме сигурни, че деянието е абсолютно забранено от структурите на БФС.

Молим за изясняване на случая! Какво е продиктувало нахлуването на лицето съдийската стая?", се казва още в официалното писмо на Миньор.

ОЩЕ: Престижно: Български съдия ще ръководи мачове от Европейското за юноши