Наставникът на Левски Николай Костов потвърди продажбата на нападателя Роналдо, който се очаква съвсем скоро да бъде официално обявен като футболист на руския Ростов. Освен това наставникът на "сините" призна, че клубът окончателно ще се раздели с Андриан Краев и Жереми Петрис.
Още: Хулио Веласкес: Левски направи голям мач! Ако бяхме вкарали първи, щяхме да продължим
Още: Изключително достоен Левски бе закопан от задна ножица и съдийска тесла в Лига Европа!
Левски окончателно губи Жереми Петрис и Андриан Краев
Договорите на Краев и Петрис с Левски изтичат през лятото, а те вече имат правото да преговарят с други отбори. Костов е категоричен, че Левски до последно е правил опити да убеди двамата играчи да преподпишат, но те са избрали друго развитие на кариерите си. Треньорът заяви, че те няма да пътуват с отбора за лагера в Турция.
Заместникът на Роналдо е намерен, търсят се такива и за Краев и Петрис
"Пътуваме за лагера с група от 24 футболисти плюс евентуално благоприятното развитие за играча, когото очакваме - той трябва да замести Роналдо. Знаете, той е изходящият трансфер - Роналдо, оповестен е вече. Ще има най-вероятно входящи трансфери, тъй като има ситуация, която е свързана с играчите ни Петрис и Краев", започна Костов, цитиран от Sportlive.bg.
Още: Сангаре алармира, УЕФА наказва: Съперник на Левски изгоря с 5-цифрена сума
Още: Илиан Илиев с цветущ коментар след отпадането на Черно море от Лига на конференциите
"Спекулации видях, че има много. Много сме разочаровани от ситуацията с Андриан Краев и Жереми Петрис. Свидетел съм - направихме максимални усилия, не ги подновиха договорите, обещаваха ни през цялото време... Играчите може би и ментално вече са с отборите, с които се договарят. От новата година имат тези права. Решението е взето, те няма да пътуват с нас (за зимния лагер в Турция). В движение ще им търсим заместници!", добави още той.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тунчев разкри тайната за подвига на Арда в Лига на конференциите
Още: Сблъсък с реалността: Черно море бе прегазен за 36 минути и се сбогува с Европа
"Знаете колко важни бяха за нас те, ние постъпихме много коректно, изчакахме до последния момент... Забавиха се именно заради това входящите трансфери за техните позиции. Сега трябва да действаме в движение", каза Костов.
Какво още сподели Николай Костов за Левски, четете в Sportlive.bg!