Нордселанд хвърли рекорден пердах на Лудогорец, „орлите“ отдавна не бяха губили така (ВИДЕО)

7641
Снимка: ludogorets.com

Нордселанд хвърли рекорден пердах на Лудогорец в мача помежду им от група „Н“ на Лигата на конференциите. Датчаните бяха безупречни и победиха с разгромното 7:1. „Орлите“ пък дълго ще помнят тази вечер, тъй като това е най-тежката им загуба в евротурнирите и те за първи път допускат седем попадения в един мач.

Последната толкова тежко поражение на Лудогорец бе през ноември 2019 година, когато тимът отстъпи с 0:6 пред Еспаньол като гост в мач от групите на Лига Европа. Разградчани имат още една такава загуба. Тя е три години по-рано, когато в двубой от груповата фаза на Шампионска лига „орлите“ са сгазени с 6:0 от Арсенал на „Емирейтс“.

Лудогорец нямаше никакви шансове

Мачът срещу Нордселанд започна много неприятно за Лудогорец, след като още във втората минута датчаните получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Руан Крус в наказателното поле след центриране от корнер. Зад топката застана Маркус Ингвартсен, който без проблеми реализира. Малко по-късно обаче „орлите“ изравниха. Голът отново падна от дузпа дадена за нарушение срещу Руан Крус в наказателното поле на домакините. Оливие Вердон бе точен за 1:1.

"Орлите" пуснаха 4 гола за половин час

Футболистите на Ивайло Петев обаче не успяха да се порадват на изравнителното попадение, тъй като в 11-ата минута Нордселанд вкара за втори път. Този път точен бе Ибрахим Осман, който се възползва от грешка на Серджио Падт. Ситуацията стана още по-тежка за Лудогорец в 31-ата минута. След добро центриране от корнер Йепе Тверсов се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на българите за трети път. Само 2 минути по-късно резултатът стана плачевен. Бенямин Нигрен се възползва от поредна грешка в отбраната на Лудогорец и направи резултата 4:1.

☹️ Край на мача. Победа за Нордселанд с 7:1 ⌨️ Какво се случи по време на мача 👉...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Thursday, October 5, 2023

След почивката нищо не се промени

След почивката абсолютно нищо на терена не се промени и Нордселанд продължи да диктува събитията. Двайсетина минути преди края на редовното време Осман центрира опасно в наказателното поле, където Сон си отбеляза автогол. В 74-ата минута Бенямин Нигрен реализира второто си попадение в срещата за 6:1. Малко преди края резилът за Лудогорец стана пълен. Кристиан Расмусен оформи крайното 7:1 с удар от близко разстояние.

След поражението Лудогорец се намира на трета позиция във временното класиране в група „Н“ на Лигата на конференциите с 3 точки от два мача. Нордселанд са втори също с 3 пункта. Лидер е Фенербахче с 6, след като днес турския гранд победи Спартак Търнава.

Вчера пък стана ясно, че най-скъпото попълнение на Лудогорец ще се завърне на терена след почивката за националните отбори.