11-кратният шампион на България Лудогорец постигна минимален успех над Локомотив Пловдив с 1:0 като домакин в първи мач от финалните плейофи на Първа лига. Макар и да отбеляха само един гол, разградчани категорично надиграха своя съперник и можеха да спечелят далеч по-убедително.
Още: Изгоненият от Наско Сираков нападател се превърна в герой зад граница
Още: Душан Керкез се сравни с Карло Анчелоти и посочи основния проблем на ЦСКА
Единственото попадение в срещата отбеляза Тодор Неделев, за когото това бе първо попадение след акостирането му в Разград. Той успя да се разпише тъкмо срещу големия враг на бившия му клуб Ботев - Локомотив. Голът на Неделев падна в 42-ата минута, когато успя да пробие през противниковата отбрана, да преодолее вратаря и да се разпише.
Преди попадението обаче Лудогорец на два пъти вкара топката в мрежата на Локомотив, но и в двата случая головете бяха отменени. Още в първите десет минути Кайо Видал успя да прати кълбото в мрежата на съперника в два случая, но головете му бяха отменени от страничния съдия заради засада.
През второто полувреме Кайо Видал продължи да бъде изключително активен в предни позиции, като при едно от нахлуванията си падна в наказателното поле, а главният арбитър отсъди дузпа. След това обаче ситуацията бе преразгледана повторно с помощта на ВАР, а 11-метровият наказателен удар бе отменен.
Още: Скандал във Втора лига! Навлизане на публика, оплакване от съдийство и меле (ВИДЕО)
Още: 4 от 4: Лудогорец не сдава върха в Първа лига, резерва блести с гол и асистенция
До края Лудогорец опази минималния си аванс и взе трите точки, които ги върнаха на върха в класирането със 77 точки - с един пункт пред втория ЦСКА, който победи трудно Черно море в Пазарджик (ВИДЕО).
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Душан Керкез с послание към феновете на ЦСКА след поредния мач без победа
Още: Илиан Илиев с култов коментар за варианта да поеме тим от Балканите