Пирин обърна ЦСКА 1948 и хвърли бомбата на 17-ия кръг на Първа лига (ВИДЕО)

3796
Снимка: Официална фейсбук страница на Пирин Благоевград

Пирин хвърли бомбата в 17-ия кръг на Първа лига, след като победи ЦСКА 1948 с 2:1 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. „Орлетата“ губеха в резултата до 68-ата минута, но след попадения на Аймен Суда се поздравиха с трите точки. За гостите точен бе Бирсент Карагарен, който се разписа след доста спорно положение.

Пирин бе по-активен преди почивката

В началото на първото полувреме Пирин бе доста активен като създаде няколко добри положения пред Даниел Наумов, които обаче футболистите на „орлетата“ не успяха да реализират. След 20 минути игра благоевградчани бяха много близо до гол, след като стражът на гостите излезе напред и изчисти с глава, а топката попадна на крака на Венцислав Бенгюзов. Ударът му от петдесетина метра обаче мина покрай десния страничен стълб.

ЦСКА 1948 отговори с два добри изстрела на голямата си звезда Ивайло Чочев, но първият мина покрай вратата, а вторият рикошира в Христо Попадийн. Бранителят на Пирин трябваше да чисти и от голлинията малко по-късно отново след удар на Чочев.

ЦСКА 1948 поведе със спорен гол

ПОБЕДА! Пирин победи ЦСКА 1948 с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" реализираха геройски обрат чрез две...

Posted by Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad on Saturday, November 11, 2023

Гостите от София стартираха по отличен начин втората част като вкараха гол още в 53-ата минута. След центриране от фаул топката стигна до Емил Ценов, който я прати в мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което попадението не бе зачетено заради засада на Ивайло Чочев.

Само 180 секунди по-късно ЦСКА 1948 най-накрая поведе. Георги Русев бе повален в наказателното поле на Пирин и съдията даде дузпа. Зад топката застана Чочев, но ударът му бе отразен от Максим Ковальов.

Кълбото обаче се върна в терена, където Бирсент Карагарен от близка дистанция не сгреши и реализира за 1:0. Ситуацията отново бе разгледана с ВАР, тъй като голмайсторът на „червените“ бе навлязъл в наказателното поле на Пирин при удара и трябваше дузпата да се бие отново. Съдиите обаче прецениха, че попадението на Карагарен е редовно.

Краен резултат.

Posted by ЦСКА 1948/ CSKA 1948 on Saturday, November 11, 2023

ОЩЕ: "Заради смесване на политиката с футбола": Шеф на наш елитен тим подаде оставка

Аймен Суда бе големият герой за Пирин

В 68-ата минута Пирин шокира ЦСКА 1948 и изравни. След удар на Комано и намеса на Даниел Наумов топката стигна до Аймен Суда, който без проблеми реализира за 1:0. Четири минути преди края на редовното време на срещата „орлетата“ стигнаха до пълен обрат. Андрей Йорданов намери Суда на добра позиция и той с изстрел в долния ляв ъгъл на вратата матира стража на гостите и по този начин донесе успеха на своя тим.

След успеха си Пирин събра 15 точки и се намира на 14-то място във временното класиране в Първа лига. ЦСКА 1948 пък е на шеста позиция с 26 точки.

По-рано днес Хебър Пазарджик спъна лидера Черно море с гол в 96-ата минута.