Пирин обърна Етър в края, „болярите“ крачат уверено към Втора лига (ВИДЕО)

806
Снимка: Официална фейсбук страница на Пирин Благоевград

Пирин Благоевград победи Етър Велико Търново с 2:1 в първи мач от 26-ия кръг на Първа лига. „Орлетата“ направиха пълен обрат в срещата и по този начин засилиха „болярите“ към Втора лига. В герой за домакините от Благоевград се превърна Мартин Георгиев, който донесе успеха на своя тим с попадение в 88-ата минута.

Двата тима си размениха по един гол преди почивката

Етър Велико Търново стартира по отличен начин срещата и можеше да поведе още в 4-ата минута, но ударът на Георги Александров срещна страничния стълб на Максим Ковальов. Все пак „болярите“ поведоха малко по-късно. В 11-ата минута Йоаким Карсела се разписа със страхотен удар от дистанция. В средата на първата част обаче Пирин изравни. Андрей Йорданов намери по отличен начин Иван Тасев и той на празна врата се разписа за 1:1.

Пирин победи с гол в 88-ата минута

Край на мача 5️⃣ пореден мач без загуба 1️⃣ победа на стадион "Христо Ботев" за 2024 г. Мач номер 3️⃣0️⃣0️⃣ в Първа...

Posted by Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad on Friday, March 29, 2024

След почивката Пирин натисна съперника си в търсене на трите точки. Благоевградчани създадоха няколко отлични положения пред вратата на Етър, но така и не успяха да се възползват. „Орлетата“ най-накрая стигнаха до гол в 88-ата минута. Юго Комано изведе отлично Мартин Георгиев в наказателното поле на съперника и той с прецизен удар матира стража на гостите и донесе успеха на своя отбор.

Класирането в Първа лига

След победата Пирин събра 25 точки и заема 14-то място във временното класиране в Първа лига. Същият актив има и 13-ят Локомотив София, който обаче е с мач по-малко. Утре столичните „железничари“ приемат ЦСКА. Етър пък е на последното 16-то място с едва 10 точки и крачат уверено към Втора лига.

Вчера пък ветеран от Пирин се закани на лидерите в Първа лига и разкри бъдещ трансфер на ЦСКА.