Пирин взе глътка въздух след победа над Ботев Враца в дербито на дъното (ВИДЕО)

2307
Снимка: Официална фейсбук страница на Пирин Благоевград

Пирин Благоевград взе глътка въздух в битката си за оцеляване в елита, след като победи Ботев Враца с 2:1 като гост в дербито на дъното от 22-ия кръг на Първа лига. Попаденията за „орлетата“ бяха дело на Данило Полонский и Юго Комано. За домакините точен бе Ласана Н'Диайе малко преди края на редовното време. Пирин пък игра повече от 45 минути с човек по-малко, след като Аймен Суда бе изгонен малко преди края на първата част.

Гол и червен картон за Пирин през първата част

Двубоят стартира отлично за Пирин, които имаха страхотно положение за гол още в 18-ата минута, но ударът на Данило Полонский мина на сантиметри от вратата на Ботев. Малко по-късно „орлетата“ отново бяха близо до попадение, но Рубио спаси удара с глава на Юго Комано. Секунди по-късно Пирин най-накрая поведе. След центриране от корнер Полонский бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава матира стража на домакините.

Малко преди края на редовното време на първата част Пирин можеше да вкара втори гол. Ударът на Иван Тасев от близко разстояние обаче нацели страничния стълб на вратата на Ботев. В 42-ата минута гостите от Благоевград останаха с човек по-малко, след като Аймен Суда си изкара втори жълт картон и бе изгонен от съдията.

Двата тима си размениха голове след почивката

Важна победа за „орлетата“ при гостуването във Враца Головете за първия успех след подновяването на шампионата вкараха...

Posted by Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad on Friday, February 23, 2024

Ботев опита да се върне в мача още в началото на втората част, но стражът на Пирин Максим Ковальов на няколко пъти се намеси отлично, за да спаси тима си от гол. В средата на полувремето „орлетата“ стигнаха до втори гол. Арно Лузайадио намери отлично Юго Комано в наказателното поле на Ботев и той с прецизен удар направи резултата 2:0.

Ботев успя да върне едно попадение две минути преди края на редовното време на срещата. Ласана Н'Диайе получи много добра топка на границата на наказателното поле и с мощен удар направи резултата 2:1. Силите на домакините обаче не стигнаха за нищо повече и Пирин се поздрави с успеха.

Важни три точки за Пирин

След победата си Пирин събра 19 точки като заема 14-то място във временното класиране в Първа лига. „Орлетата“ са само на точка зад Хебър Пазарджик, който обаче е с мач по-малко. Ботев Враца пък продължава да заема предпоследната 15-та позиция с едва 13 точки в актива си.

По-рано днес управата на Благоевград упълномощи Пирин да номинира Бербатов за шеф на БФС.