Пороен дъжд прекрати двубоя България U18 – Австрия U18 при резултат 1:0 (СНИМКИ)

2408

Пороен дъжд, който наводни основния терен на Национална футболна база „Бояна“, прекрати на полувремето контролната среща между юношеските национални отбори до 18 г. на България и Австрия. Младите "лъвчета" показаха по-добра игра и водеха в резултата с 1:0 преди главният рефер Християна Гутева да свири предсрочно края на двубоя с оглед невъзможните за футбол метеорологични условия.

Мачът няма да бъде доигран, тъй като след 3 дни (на 18 юни от 11:00 ч.) двата тима отново ще се изправят един срещу друг. Иначе още в първата минута Борислав Маринов надбяга отбраната на съперника, но не успя да преодолее вратаря на гостите. В 20-тата минута отново състезателят на Септември София не се възползва от отличен шанс да се разпише. Само 60 секунди по-късно все пак логичното се случи.

ОЩЕ: За разлика от мъжкия тим: България U21 надви Черна гора (СНИМКИ)

Константин Павлов откри резултата. Нападателят наказа неразчетена изява на австрийския страж и реализира единственото попадение за „лъвчетата“. От трибуните двубоя проследиха президентът на Славия София Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра Габрово Антони Здравков и други.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате

🌧️⚽️ Контролната среща между юношеските национални отбори до 18 г. на България и Австрия бе прекъсната от пороен дъжд на полувремето при резултат 1:0 в полза на "лъвчетата"

Публикувахте от Team Bulgaria в Четвъртък, 15 юни 2023 г.