Резултати от Купата на България: Голов трилър и трудни победи за фаворитите (ВИДЕО)

5974

В събота (14.10) се състояха първите пет 1/16-финали в турнира за Купата на България. От тях победители излязоха предварително посочените за фаворити елитни тимове - Локомотив Пловдив, Арда Кърджали, Локомотив София, Хебър Пазарджик и Пирин Благоевград. Неочаквано труден триумф записаха "смърфовете".

Локомотив Пловдив оцеля в Добруджа

Лидерът в Първа лига се наложи с 4:3 над Добруджа след продължения на стадион "Дружба" в Добрич. В 6-ата минута Димитър Пиргов откри за домакините, които малко по-късно останаха с 10 души на терена заради червен картон на Светослав Николов. С голове на Бабакар Дион и Георги Каракашев възпитаниците на Александър Томаш осъществиха пълен обрат.

ОЩЕ: ЦСКА и Левски с лесен жребий за 1/16-финалите на Купата на България (ПЪЛЕН ЖРЕБИЙ)

Истински голов трилър

Андриан Димитров обаче изравни в заключителната фаза. В продълженията Дион вкара отново, а нападателят на Локо Пловдив Георги Минчев също бе точен от дузпа. Шериф Осман оформи крайния резултат секунди преди 120-ата минута.

Арда гази, Пирин бие минимално

Арда прегази Септември Тервел с 4:0. Радослав Цонев се разписа два пъти. По едно попадение добавиха Тонислав Йорданов и Николай Жеков. Пирин надигра Вихрен (Сандански) с 1:0. Единственият гол в срещата реализира Борис Тютюков.

Локо София и Хебър също продължават напред

Локомотив София също се класира напред, след като надви Спартак в Плевен с 1:0. Успеха донесе таранът Димитър Митков. Със същия резултат Хебър елиминира Спортист Своге. Олексий Збун вкара в 58-ата минута.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: Дори Лудогорец стана евроидиот заради родната действителност