Шедьовър на Кръстев и съдийски подарък не стигнаха на България да победи Азербайджан

5419
Снимка: facebook / BulgarianNationalTeam

Националният отбор на България завърши наравно 1:1 срещу Азербайджан в мач от турнира FIFA Series. Филип Кръстев изведе "лъвовете" напред с красив гол в 59-ата минута. До шедьовъра обаче се стигна след съдийска грешка, тъй като вместо аут, главният рефер даде корнер за "трикольорите". 180 секунди преди да изтече редовното време Муса Гурбанли възстанови паритета.

Хиксът изглежда логичен резултат, с оглед на агресията на домакините и опасните контраатаки на гостите. Селекцията на Илиан Илиев приключва дебютното издание на надпреварата с 4 точки. В миналия си двубой българите надвиха Танзания.

Десподов бе близо пак да вкара от фал

Срещата започна с положения и пред двете врати. В средата на първата част Иван Дюлгеров трябваше да демонстрира рефлекс. В 37-ата минута пък Кирил Десподов тества противниковия страж с хубаво изпълнение на пряк свободен удар. Шахрудин Махамадалийев показа класа и изби в корнер.

ОЩЕ: Клубове от немската Бундеслига следят Кирил Десподов

ВАР-ът на Actualno

Съдийски подарък доведе до шедьовър на Филип Кръстев

До почивката двата отбора си размениха по още едно опасно положение. На старта на втората част влезлият като резерва Светослав Вуцов попадна под светлината на прожекторите, отразявайки опасен шут. Отговорът на "лъвовете" не закъсня. С помощта и на съдийски подарък, Филип Кръстев реализира красиво попадение. До шедьовъра се стигна след грешно отсъден корнер за България, защото топката излезе от крака на наш състезател, но това остана незабелязано.

Азерите натиснаха и изравниха

Десподов не съумя да се разпише от изгодна позиция. В заключителната част азерите вдигнаха оборотите. Натискът им се ознаменува с успех в 87-ата минута, когато Муса Гурбанли бе на точното място, за да възстанови паритета.

ОЩЕ: На туризъм в Баку за 35 000 евро: Раздута делегация съпровожда националите