Славия разнищи боксовата круша Нефтохимик, хеттрик на Галин Иванов

12593

Славия разгроми Нефтохимик с 5:1 в първия мач от плейофите във втората седмица. Домакините имаха проблеми само през първото полувреме, а след почивката отбелязаха четири безответни гола. Нефтохимик пък записа нова тежка загуба и положението на бургазлии е все по-плачевно. Появиха се дори информации, че "шейховете" може и да не завършат сезона.

През първото полувреме противно на очакванията мачът бе равностоен. Славия можеше да поведе в 20-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Лефтеров срещу Мирчев. С изпълнението се нагърби Чавдар Янков, но халфът не уцели вратата. В следващите минути Нефтохимик продължи да атакува и изненадващо откри резултата. Младокът Михаел Орачев отправи коварен изстрел, който заблуди Георги Петков. В 45-ата минута Славия получи правото да изпълни нова дузпа. Този път Радослав Василев стреля и порази вратата на гостите - 1:1.

През второто полувреме Славия успя да отбележи четири безответни гола. В 53-ата минута Чавдар Янков изведе Галин Иванов и последният мушна топката между краката на Георгиев - 2:1. Пет минути по късно Веселин Марчев вкара трети гол за домакините след асистенция на Галин Иванов. Бившият играч на Литекс изигра страхотен мач и вкара нов гол в 67-ата минута, когато с хубав удар отново не остави шансове на Георгиев. В 72-ата минута Галин Иванов оформи хеттрика си след отлична атака на "белите". До края на мача нов гол не падна.

С този успех Славия се отдалечи на 12 точки от зоната на изпадащите. Нефтохимик твърдо е последен с едва 12 т.