След рецитал на Неделев: България разгроми Грузия в София

3369
Снимка: Оф. сайт на Ботев Пловдив

Българският национален отбор по футбол завърши повече от подобаващо този цикъл от двубои за националните отбори. "Лъвовете" надделяха с категоричното 4:1 над Грузия в приятелски мач на Националния стадион "Васил Левски". Така бяха затвърдени и добрите впечатления от последните две срещи - равенството с европейския шампион Италия (1:1) и успеха над Литва (1:0).

Представителният ни отбор във футбола записа две поредни победи за първи път от октомври месец 2018 година, когато серията стигна дори до 4 поредни успеха (2:1 над Казахстан, 2:1 над Словения, 1:0 над Норвегия и 2:1 над Кипър).

Селекционерът Ясен Петров заложи на почти изцяло нов състав (цели 9 промени в сравнение с миналата среща), а един от най-добрите футболисти в него несъмнено бе Тодор Неделев. Той се разписа веднъж и даде две асистенции, преди да бъде заменен в 60-ата минута от Доминик Янков.

Именно Неделев сложи началото на днешния разгром, след като се разписа директно от пряк свободен удар в 20-ата минута с красиво изпълнение. 15-ина минути по-късно Димитър Илиев си спечели дузпа, която реализира, а минута преди края на редовното време на първата част Спас Делев също записа името си сред голмайсторите след добра комбинация с Неделев.

Ясен Петров обяви групата на България за мачовете с Италия, Литва и Грузия

Националният селекционер Ясен Петров обяви пълния списък с футболисти, повикани в лагера на България А за предстоящите световни квалифи...

По-малко от 10 минути след началото на второто полувреме (53') пък падна още едно попадение, като то бе дело на бранителя Андреа Христов, който засече с глава прецизно подаване на Неделев.

Следващите двубои за българския национален отбор са през октомври месец, когато първо гостуваме на Литва (09.10), а след това посрещаме Северна Ирландия (12.10) в световни квалификации.

Още за триумфа на националите четете на Sportlive.bg.