Спартак Варна и Септември се простиха с елита (ВИДЕО)

3580

Спартак Варна и Септември София официално изпаднаха от Първа лига. Кръг преди края на първенството двата тима заемат съответно 15-то и 16-то място във временното класиране с по 25 точки. Хебър се намира на 14-та позиция с 29 точки. До края на първенството остава един кръг. Той ще се състои на 5 юни.

Днес Спартак Варна победи Септември София като домакин с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна десетина минути преди края на редовното време и бе дело на Жоао Марио. Успехът на „соколите“ обаче се оказа недостатъчен да се спасят от изпадане. Септември също ще играе във Втора лига през новия сезон.

В друг мач от деня Хебър победи Ботев Враца с 3:2 като гост. Тимът от Пазарджик поведе в 48-ата минута с гол на Венсан Марсел. В 56-ата Ботев изравни чрез Клери Сербер. Хебър обаче получи право да изпълни дузпа в 67-ата минута и тя бе реализирана от Георги Вълчев. Десетина минути преди края на редовното време гостите вкараха трето попадение дело на Стоян Стойчков, преди в даденото от съдията продължение Марко Мажуга да отбележи почетно попадение за врачани.

Берое пък направи равенство 1:1 с Пирин Благоевград в Стара Загора. Домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме след попадение на Васил Василев. В седмата минута на даденото от съдията продължение „орлетата“ получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Даниил Кондраков, който по този начин донесе така важната точка за своя тим.

Така кръг преди края почти всичко в дъното на таблицата е решено. Спартак Варна и Септември ще се състезават във Втора лига през новия сезон. Хебър Пазарджик и Пирин Благоевград пък ще се борят да не завършат на 14-та позиция, тъй като ще трябва да играят бараж за оставане с третия в долната дивизия. В момента тимът на Любо Пенев я заема с 29 точки. „Орлетата“ са 13-ти с 31.

В последния кръг Хебър приема Берое, докато Пирин е домакин на Спартак Варна. Другата среща е между Септември и Ботев Враца.