В мач с отменен гол и куп пропуски: Ботев Пловдив не успя да бие и Пирин (ВИДЕО)

3590

Пирин Благоевград и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в двубой от третия кръг на efbet Лига. През първата част гол на Самуел Акере от тима на "канарчетата" беше отменен. Четвърт час преди края на срещата Даниил Кондраков пропусна най-чистата ситуация за "орлетета". В 79-ата минута в игра се появи Николай Бодуров, който се завърна на терена след дълго отсъствие.

Мачът бе изпълнен с много положения, като повечето бяха в полза на "жълто-черните". Така двата отбора продължават без победа от началото на сезона. Отборът на Станислав Генчев заема 13-ата позиция с 2 точки, докато благоевградчани са на 15-о място с пункт в актива си.

ПО-РАНО: С първия си гол за сезона: Хебър победи 10 от Берое (ВИДЕО)

Първо полувреме

На стадион "Христо Ботев" гостите стартираха по-силно и диктуваха темпото. Въпреки това първият шанс бе в полза домакините, но паса на Тасев не стигна до Тютюков. Оттук нататък започнаха пропуските за Ботев. Първо Секулич не намери целта, а по-късно същото стори и Самуел Акере. Въпреки че имаше опции и за комбинация, ганаецът реши да завършва сам.

Отменения гол на Ботев Пловдив

Все пак логичното се случи в 44-тата минута, когато именно Акере откри резултата. ВАР обаче преразгледа ситуацията и главният съдия на сблъсъка Васимир Ел-Хатиб отмени попадението заради нарушение в хода на нападението. Така на почивката резултатът остана 0:0.

ОЩЕ: Ботев Пловдив се похвали със сериозен трансфер, взе шампион на Гърция с ПАОК (ВИДЕО)

Второ полувреме

Втората част започна с опасен удар на Иван Тасев по диагонала, който не намери очертанията на вратата. В 51-вата минута Тютюков бе изведен сам срещу Кайзер. Нападателят обаче не съумя да отбележи. По-късно шут на появилия се като резерва Елвис Манус излезе в аут. В 74-тата минута "орлетата" оцеляха при невероятен карамбол с няколко изстрела от близка дистанция.

Пирин отвърна мигновено. Даниил Кондраков засече подаване току пред Кайзер и по всичко личеше, че топката ще се оплете в мрежата, но защитник изби в левия страничен стълб, а впоследствие Кайзер улови. Минута по-късно на терена се завърна Николай Бодуров. До края футболистите не успяха да отбележат - 0:0.