Полицията в Бургас започна превантивна кампания, както и широкомащабни полицейски действия за ограничаване на тютюнопушенето сред ученици. Служителите на реда активно ще проверяват търговски обекти за продажбата на тютюн и тютюневи изделия на подрастващи до 18 години. Ще има и информационна кампания сред родителите и педагогическите колективи.
Още: Повече от 40 издателства и над 30 срещи с автори по време на фестивала "С книга на плажа" 2025
ОЩЕ: Риши Сунак вдига възрастовата граница за тютюнопушене
Искането за съдействие от органите на реда е било взето в средата на септември месец на работна среща между представители на училищните настоятелства и обществени съвети на учебни заведения в бургаска област заради масовата практика ученици да пушат в района на учебните заведения.
„Много голям е процентът на така наречените латентни пушачи. Искат да изглеждат по-големи в съчетание с крехката детска психика, която не желае да бъде в тази роля пред собствените им родители. В хода на проверките тайни клиенти ще посещават търговски обекти”, обясни говорителят на ОД на МВР-Бургас Цветелина Рандевав ефира на Нова телевизия.
Още: Бургас се включи в инициативата "Пощенска картичка от..."
Още: Фестивалният пулс на лятото е в Бургас: Тематичните уикенди продължават
Проверките ще продължат през цялата учебна година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пълна подкрепа за кмета на Бургас Димитър Николов за повишаване на енергийната ефективност в града
Още: Първото морско издание на фестивала LUNAR започва на 1 август
ОЩЕ: Забраняват част от електронните цигари