Цената и обхвата на „Синя зона“ в Бургас са в процес на обсъждане

13 март 2020, 11:01 часа 2734 прочитания 0 коментара

В Бургас се обсъждат варианти за разширяване на „Синя зона“. Това става след подписки на жители от комплексите "Възраждане" и "Братя Миладинови". Друга важна за всички жителите на града тема е, ще има увеличение в цената на престой в зоната.

Още: 100 бургаски ученици получиха награди за участие в програмата "Прочети ми приказка"

Още: Бургас започва учебната година с ръст на учениците и мащабни инвестиции в образованието

Actualno.com потърси подробности от управителя на общинско предприятие "Транспорт" Андрей Рунчев:

"По принцип тези теми вървят, имало е обсъждане. В момента цената за зоната остава в този размер - еди лев на час, но в бъдеще е възможно и да се предложи промяна“.

Що се отнася до разширението на зоната, Андрей Рунчев пояснява:

Още: Дрон изплува на плажа в Бургас, украински източник даде първоначални данни какъв е (СНИМКИ)

Още: Подписаха нов колективен трудов договор за общинските социални работници в Бургас

„Ако бъде гласувано предложението на предстоящата общинска сесия ще влезе в сила. Взети са предвид настроенията на хората, които живеят там и те искат да имат гарантирано паркомясто, което разбира се, няма как да се случи освен ако човек не притежава собствено място за паркиране или не си плати за паркинг. Тези граждани, които работят в района и си оставят колите през целия ден сигурно са против, но ситуацията е такава, че беше взето решение да бъде предложено разширение на платената зона“.

В жилищен комплекс "Възраждане" новият район е между улиците "Княгиня Мария Луиза", Княз Борис I" и "Гладстон". За комплекс "Братя Миладинови" гранична ще стане улица „Ванче Михайлов“ , която се спуска от Военна болница към „Струга“.

Последната дума е на общинските съветници, които ще имат възможност да дебатират по темата и да вземат окончателно решение, което да е съобразено с желанието на гражданите.

 

Още: Огромен интерес за концерта "С песните на Бургас"

Още: Мери Бойс Бенд и Бургас канят на празничен концерт за 15 септември

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Цонева
Гергана Цонева Отговорен редактор
Новините днес