Повече от 670 изявени ученици с отличия през годината и призови места в престижни международни и национални олимпиади, състезания и конкурси ще бъдат наградени по традиция в навечерието на празника на Бургас – Никулден.
Още: След Джулай морнинг: Фасове, бутилки и стъкла на плажа в Созопол (ВИДЕО)
Още: 100 минути смях с "Пълнолудие" в Свети Влас и Созопол на 22 и 23 юли
Продължава ремонтът на улиците в Бургас
Вълнуващата шеста тържествена церемония по връчване на наградите на Община Бургас - „Ученик на годината“ и „Студент на годината“, ще се проведе на 4 декември в Конгресния център w 14.00 часа и на 5 декември в зала "Атриум" на Бургаския свободен университет, отново в 14.00 часа в присъствието на ученици, преподаватели и родители.
Най-престижният младежки приз – „Ученик на годината“, ще получат шестима бургаски ученици, класирани в категориите „Изкуства“ /І-VІІ и VІІІ – ХІІ кл./, „Математика и природни науки“ /I-VII и VIII-XII кл./ и „Хуманитарни науки“ /I-VII кл. и VІІІ – ХІІ кл./.
Още: Няма желаещи да довършат зала "Арена Бургас", спряха поръчката
Още: Образователен и културен мост между България и Южна Корея
Още: В Бургас направиха арт графит, изобразяващ бял гълъб
Наградата е част от общинската програма „Бургаски деца“, която има за цел да насърчава и подкрепя изявени ученици с постижения в областта на образованието, науката и изкуствата.
Още: Бургас е домакин на международния VR Hackathon
Още: Black Sea Game Summit превръща Бургас в столица на гейм културата
Община Бурга спечели награда за управление на отпадъци и рециклиране