"В момента много хора се упражняват на гърба на Бенчо Бенчев, явно е необходим на някого. Това каза адвокатът му Иво Найденов.
Още: Кой ще бъде следващият главен секретар на МВР?
Още: Постоянен арест за 20-годишното момиче, ранило с нож трима в Слънчев бряг
Според Найденов Желязков помолил Бенчев да пътува с него до Турция. Общинският съветник се съгласил, като по това време Желязков не е бил издирван от властите.
"Познават се лично, но не са били в близки отношения", коментира Найденов.
"Служителите в „Аркус” сигурно са повече от 200 или 300 души, това не означава, че Бенчев има общ бизнес с тях", категоричен е Найденов.
Още: Прокуратурата крие информация, която е достъпна по закон: опит Сарафов да бъде спрян
Още: Поискан подкуп и тройно по-скъп договор: Европрокуратурата влезе в Министерството на земеделието
Според прокуратурата в дома на Бенчев е открит тефтер с „черно счетоводство”, където били записани сумите, които трябва да бъдат дадени на Митьо Очите. „Няма такова нещо – не са ни предоставили такива книжки”, каза Найденов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: А лятото тепърва започва. Дете е в болница с тежка травма след падане от тротинетка
Още: Засега БАБХ затваря "фермата от Ада", но случаят не е окончателно решен (СНИМКИ И ВИДЕО 18+)
"Ако Бенчо Бенчев не беше там в този хотел, а беше Иван Петров, който никой не познава, вниманието нямаше да е такова", смята адвокатът.
"Явно е необходим на някого. Даже някои политици заявиха в студиата, че не се познават с него, което е тъжно", каза Найденов.
Според него прокуратурата се използва за тези атаки срещу Бенчев и единственият достоен акт е това разследване да бъде прекратено.
Още: Разболели го: Бизнесмен съди НАП за 1 млрд. лева
Още: Хосписът, чиято собственичка придоби имотите на пациентите си, още работи