Петима българи, извършвали телефонни измами в Гърция, са били задържани във Ветово. Това съобщиха на съвместна пресконференция на 16 януари вътрешният министър в оставка Румяна Бъчварова и директорът на ОД на МВР-Русе старши комисар Теодор Атанасов, съобщи БГНЕС.
Още: Може да има и политически мотиви: СДВР за червената боя по Министерството на културата
Още: Божков рязко "забрави" предишните си показания за 60 млн. лв. подкупи за Борисов и Горанов
Действията на русенските полицаи са част от националната операция за борба с битовата престъпност.
Българите са били задържани на 14 януари, когато е ромският празник Банго Васил. По думите на Атанасов точно това е бил денят, в който е имало най-голям шанс измамниците да бъдат по родните си места. Измамите са извършвани от територията на България, а „мулета“ са прибирали на място парите от потърпевшите в Гърция.
Петимата са били обявени за международно издирване и са задържани със съдействието на РПУ-Ветово. Те ще носят наказателна отговорност в Гърция, а измамите са на стойност десетки хиляди евро.
Още: Седем деца са в болница след пиене на белина в детската градина
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Oпит за убийство на Митко Русия и сина му, има задържан
Още: Вместо ключодържатели и хавлиени кърпи: Хванаха 200 флакона ботулинов токсин