Детски лекар е арестуван след положителен тест за кокаин на пътя

19 юли 2022, 20:52 часа 3600 прочитания 0 коментара

Детски лекар-ортопед и преподавател по медицина беше задържан след положителна проба за кокаин на пътя, научи bTV. Всеки трети спрян за проверка водач е с наркотик, заяви пред bTV инспектор Радослав Кръстев.

Още: Влак прегази мъж на жп линията край Благоевград

Още: Прокуратурата отговори на ВКС: Решението не поражда никакви последици за Сарафов

Само за 10 дни в столицата са установени 30 шофьори, седнали зад волана след употребата на дрога. Други 20 са отказали да направят тест.

„Масово употребата е на канабис и амфетамини. Също и бензодиазепини, които са при водачи, които са на лечение на психози, нервни разстройства“, каза инспектор Радослав Кръстев от КАТ по БТВ.

Най-фрапиращият случай е с мъж с три вида дрога, движещ се из столичните улици, казва инспектор Кръстев, полицаят - установил най-много дрогирани шофьори.

Още: Зам.-градски прокурор на София с интересно минало отказа да започне дело срещу Пеевски (ВИДЕО)

Още: Забраниха дроновете в определени зони

„При наркотиците не са толкова видими признаците, колкото при алкохола. Самите водачи, употребили наркотици, са с приповдигнато настроение, когато употребяват кокаин, амфетамин, или така наречените повдигащи наркотици“, отбеляза Радослав Кръстев.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес