Дъщерята на Мартин Божанов - Нотариуса е подала сигнал в дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР във връзка със спорове за наследство, както и заради заплахи за живота. Това става ясно от отговор на служебния вътрешен министър Калин Стоянов на въпрос, поставен от депутата от ПП-ДБ Лена Бориславова.
Още: Съдът остави в ареста обвинения в убийството на 18-годишната Магдалена
Още: Адв. Величков: Решение на Европейския съд обърква сметките на Пеевски за правосъдието ни
Още: Връзката на Пеевски, Нотариуса и Пепи Еврото: Разкрития от журналиста Николай Стайков (ВИДЕО)
Въпросът е относно появилата се в общественото пространство справка с имена на полицаи, магистрати и адвокати, за които се твърди, че са свързани с дейността на Нотариуса - тя беше извадена от Антикорупционния фонд (АКФ): Магистрати, полицаи, адвокати: Преди 2 години ГДБОП е дала в прокуратурата имена от групата на Нотариуса
В отговор на вътрешния министър се посочва, че споровете са за наследство, оставено от Мартин Божанов, информира "Фокус".
Още: След инциденти с тротинетки: Трима младежи са в кома
Още: Родител: Локалите скоро могат да станат престъпници
Все още не се знае от кого са отправяни заплахите
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кучето надуши парите: Недекларирани стотици хиляди евро
По отношение на заплахите за живота не става ясно към кого са били отправяни те, тъй като името е прикрито. Калин Стоянов посочва, че сигналът е изпратен в Софийска градска прокуратура, откъдето е възложена проверка по прокурорска преписка.
Към същата тази преписка е присъединен идентичен сигнал от 01.07.2024 година. Към тях е изготвен доклад, който със събраните материали по преписката е изпратен на 01.08.2024 година в СГП.
А имената на полицейски служители в групата на Нотариуса?
Същевременно Стоянов запазва мълчание за разкритията на АКФ кои са работещите в системата на МВР, за които има данни, че са били на служба и при Нотариуса. "Няма възможност да се индивидуализират", отговаря Стоянов на въпроси на Лена Бориславова. Нейният коментар е красноречив:
Още: За 3 милиона лева: Хванаха кокаин на “Дунав мост 2“
Още: Петмесечно бебе с опасност за живота и още едно дете в болница след тежка катастрофа
Още: Денков: В крайна сметка Нотариуса е бил „информатор“ на МВР
Странна работа…за да не я наричам арогантна.
— Lena Borislavova (@LenaBorislavova) August 16, 2024
В отговор на мой въпрос какво се случва с онези 7 МВР служители от справката на ГДБОП от 2022 - част от мрежата на Нотариуса и Еврото, Калин Стоянов не си разпозна собствената справка от времето му като шеф на ГДБОП
🙄 pic.twitter.com/OUxhNwfU7V