Катастрофа затруднява движението на магистрала „Тракия“. Инцидентът е станал при 241 километър на скоростния път в посока Бургас в област Сливен. Движението се осъществява само в изпреварващата лента, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Още: Шофьорът, врязал се в автобус, с книжка от две седмици и множество нарушения
Още: Продължава гасенето на големия пожар в Пирин
Още: Две катастрофи в един и същ участък на АМ "Тракия", има ранени
От АПИ апелират шофьорите да спазват правилата за движение, да карат внимателно, спазвайки дистанция и със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Още: Трета катастрофа на АМ "Тракия" за деня
Още: След инцидента с АТВ в Слънчев бряг: Пострадалите са в критично състояние
Още: Вагони с дизелово гориво горят в Хасковско (ВИДЕО)
Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент. Eмоционалното шофиране не гарантира по-кратко пътуване, но застрашава живота и здравето на всички останали, които спазват правилата.