Преместват автомобилите, иззети от пияни и дрогирани шофьори. СДВР започна от 2 октомври извозването на паркираните около районните управления в София 575 автомобила, иззети след влизането в сила на измененията в Наказателния кодекс, съобщават от МВР.
Още: Камери са заснели вероятно ново престъпление на прокурорския син от Перник
Още: Делото "Корал" срещу Лена Бориславова почва отначало заради нов съдия
Снимка МВР
Още: Държавата ще си взима по-хубавите коли, отнети от пияни и дрогирани шофьори
Още: Сметище пламна в Пловдивско, в близост има дърводелски цех
Още: Актьорът Димо Алексиев отрича да е карал пиян, иска записи
Част от тях ще бъдат съхранявани в имот на МВР на територията на бившия Център за специализирана полицейска подготовка в Долни Богров, предоставен за целта от министерството на столичната дирекция. Обособеният терен е с големина 10,5 дка и може да побере около 550 автомобила.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Над 4 кг кокаин в найлонова торба: Хванаха 36-годишен с дрога
Още: Тройна експертиза: Ето какво е причинило смъртта на Явор Георгиев от Варна
Снимка МВР
Още: "Сериозен прецедент": ЕЦТП с писмо до съда, който не отне колата на Нойзи
Още: Гониха се с брадва: Скандал между братя ескалира
Превозните средства се транспортират по предварително изготвен график, като до настоящия момент там са разположени над 80 коли, които са били паркирани в близост до Първо и Осмо РУ. Предстои извозването на иззетите автомобили, оставени за съхранение и около останалите районни управления на територията на столицата. Над 200 от иззетите автомобили са настанени на други два терена на МВР.
Снимка МВР
Още: И в Гърция конфискуват коли
Столичната дирекция на вътрешните работи се отнася с разбиране за неудобствата, причинени на столичани от прилагане на законовите разпоредби и ще направи възможното за скорошно окончателно решаване на проблема.