В Дупница е бил задържан кандидат за общински съветник от първия тур на изборите, който предложил 1800 лева на гласоподаватели, които да отбелязват преференция в негова полза. Като разбрал, че не печели съветническо място, отишъл да си иска парите обратно. Тогава взелите сумата се обадили в полицията, коментират в Дупница, където в неделя ще има балотаж за избор на кмет на общината.
Още: При 500 загинали на пътя, 500 ще са в затвора: Експерти за недомислиците в новите законови промени
Пет бързи производства са образувани след специализираната полицейска операция в Кюстендил вчера, съобщи за БНР говорителят на Районната прокуратура.
За момента обаче няма задържани лица, досъдебните производства са срещу неизвестен извършител.
Още: МВР с равносметка: 1946 сигнала за изборни нарушения, 165 досъдебни производства
Още: КОНПИ пак катастрофира в съда заради запори, но може да обжалва
Още: Пожар затвори пътя София - Варна
При операцията са проверени пет адреса - четири в града, един в близкото с. Слокощица. Неофициално се коментира, че е проверен и офисът на строителна фирма в областния град. Става въпрос за престъпления против политическите права на гражданите.
Материалите са докладвани на дежурен прокурор, под чийто надзор е разследването.
Още: След катастрофа в Шуменско: 25-годишен мотоциклетист е в тежко състояние
Още: Патрулка се удари челно в друг автомобил на пътя Плевен - Долни Дъбник
Още: Калин Стоянов: Няма партия, която да не е съпричастна към купуването на гласове